הצהרת נגישות

14 בספטמבר 2022

השותפים לאתר משעול מערכות מידע – קיבוץ משעול, ותנועת קבוצות הבחירה של המחנות העולים
רואים בתחום זה חשיבות רבה לקידום הנגישות לאנשים עם מוגבלות מתוך תבונה עסקית ומחויבות חברתית.

יצירת קשר

בכל שאלה ועניין הנוגעים לאתר משעול מערכות מידע לרבות בעיות נגישות או קושי בגלישה באתר, לתכנים ולתפעול לרבות פניה בנושאי נגישות אינטרנט ניתן לפנות באמצעות כתובת הדואר האלקטרונית לממונה הנגישות באתרינו.

תכנות ווב - פריוריטי
Wind turbines standing on a grassy plain, against a blue sky.

שתילים בחממה

עמידה בת"י 5568 המבוסס על הנחיות Wcag 2.0 לרמה AA.

אתר משעול מערכות מידע פותח בהתאם להנחיות Wcag 2.0 לרמה AA.

הרכיבים באתר משעול מערכות מידע עומדים בהנחיות באופן שיאפשר לאנשים עם מוגבלות חושית ומוטורית לרבות משתמשי מקלדת ומשתמשי תוכנות קוראות מסך לתפעל את האתר באופן פונקציונלי ובאופן שיאפשר נגישות לתכנים שנכתבו באתר.

אתר משעול מערכות מידע מציע לגולשים התאמות נגישות נוספות מעבר לנדרש בהנחיות Wcag 2.0 וזאת על מנת לשפר את חוויית השימוש של גולשים עם מוגבלות.


דוגמאות להתאמות נגישות באתר משעול מערכות מידע

שינוי תצוגה

  • שינוי גודל טקסט: ניתן לשנות גודל טקסט באמצעות סרגל לבחירת גודל טקסט הממוקם בחלק העליון של האתר בכל עמוד ועמוד.
  • שינוי ערכת צבעים: באתר משעול מערכות מידע ניתן לבחור באחד משלוש סוגי ערכות צבעים – ניגודיות מוגברת למען אנשים עם לקות ראייה (טקסט צהוב על שחור), ניגודיות רכה המתאימה לחלק מהאנשים עם לקות למידה ובערכת הצבעים הסטנדרטיים.

תפעול אתר משעול מערכות מידע באמצעות המקלדת

ניתן לתפעל את אתר משעול מערכות מידע באמצעות מקלדת בלבד על ידי שימוש במקשי ה Tab וה Shift+Tab למעבר בין הרכיבים השונים באתר הלוך ושוב. בכדי להפעיל קישור או בכדי לפתוח תפריט ניתן ללחוץ על מקש ה Enter במקלדת.

בנוסף לכך, ניתן לתפעל את הרכיבים והתכנים באתר משעול מערכות מידע באמצעות מקשי קיצור במקלדת של תוכנות קוראות מסך הנפוצות לשימוש בישראל ובעולם.

מבנה תגי כותרת h באתר משעול מערכות מידע

מבנה הכותרות באתר משעול מערכות מידע עקבי לאורך כל האתר.

תגי כותרת h ברמה 1

תג h1 מהווה את הכותרת הראשית בכל תחילת אזור תוכן ראשי. כלומר, הכותרת הראשית של כל המאמרים אליהם ניתן להגיע על ידי לחיצה על מקש h1 בתוכנות קוראות המסך השונות.

תגי כותרת h ברמה 2 , 3 ו 4

כותרות אלו מסומנות ככותרות משנה של תכנים באזור התוכן הראשי בהתאם למבנה התוכן וכפי שנקבע ע"י עורך התוכן תוך שמירה על עקביות במבנה תגי כותרות ה h.

הצוות שלנו - משעול מערכות מידע
Wind turbines standing on a grassy plain, against a blue sky.
The sun shining over a ridge leading down into the shore. In the distance, a car drives down a road.

התאמה למובייל

אתר "משעול מערכות מידע" הינו אתר רספונסיבי המותאם לטלפונים וטבלטים חכמים מבוססי צג מגע. פתיחת האתר במכשיר מובייל תציג תפריט נפתח רספונסיבי אשר יתאים את עצמו בהתאם לגודל המסך. התפריט כולל למעשה את כל המידע המופיע בתפריטי אתר משעול מערכות מידע בדומה לתפריטים באפליקציות סלולר.

לסיכום, אתר משעול מערכות מידע מספק נגישות פונקציונלית ברמה גבוהה לרכיבים ולמידע באופן שיסייע למשתמשי טכנולוגיות הסיוע תוך שימת דגש על נגישות מהמקלדת ועיצוב נגיש.